اینستاگرام

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

برای آشنایی اولیه با قابلیت کاربردی تگ کردن در اینستاگرام کافی است در همین حد بگوییم که فرض کنید یک عکس دسته جمعی با دوستان خود گرفته اید و تصمیم دارید در اینستاگرام آن را منتشر کنید. در این شرایط اگر بخواهید اسم دوستان را هم روی عکس سنجاق کنید و بقیه فالورهای شما هم بدانند این دوست شما کیست باید از قابلیت تگ کردن در اینستاگرام استفاده کنید . البته این در شرایطی است که حتما دوستتان هم صفحه اینستاگرام داشته باشد . با تگ کردن او روی صفحه عکس خودتان این قابلیت را ایجاد می کنید که فالورهای شما و بازدیدکنندگان عکس شما در صورت تمایل و با لمس قسمت تگ شده روی عکس بتوانند به صفحه دوستتان هم دسترسی داشته باشند .

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

روش تگ کردن در اینستاگرام

امکان تگ کردن افراد برای تمامی پست هایی که شما در اینستاگرام منتشر می کنید وجود دارد . چه پست هایی که قبلا منتشر کرده اید چه پست هایی که همین الان قصد دارید آنها را منتشر کنید . برای تگ کردن باید به این روش عمل کنید :

تگ کردن در اینستاگرام در هنگام ارسال پست جدید

در قسمتی که می خواهید پست را ارسال یا Share کنید ، گزینه Tag People را بزنید . بعد به عکسی که می خواهید پست کنید نگاه کنید و دقیقا آن قسمتی را که می خواهید نام دوستتان تگ شود انتخاب کنید . بعد از این مرحله فقط کافی است که نام کاربر مورد نظر را تایپ کنید .

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام در پست های قدیمی

برای تگ کردن افراد در پست هایی که قبلا ارسال کرده اید ابتدا به پست مورد نظرتان بروید . در این قسمت آیکون سه نقطه کاربردی را بزنید . و از این قسمت گزینه  Tag People را بزنید . و بعد مانند قبل دقیقا آن قسمتی را که می خواهید نام دوستتان را تگ کنید انتخاب کنید و بعد از این مرحله فقط کافی است که نام کاربر مورد نظر را تایپ کنید .

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

چند نکته مهم در خصوص تگ کردن افراد در اینستاگرام

  • قابلیت تگ کردن فقط در حال حاضر در مورد عکس ها امکان پذیر است و در مورد ویدئو ها نمی توان از این قابلیت استفاده کرد .
  • زمانی که شما فردی را روی عکس پست خود تگ می کنید ، هر فردی که به پست های شما دسترسی داشته باشد صفحه اکانت تگ شده روی عکس را هم می تواند ببیند . در صورتی که اکانت شما خصوصی Private باشد ،هیچ فرد خارجی نمیتواند عکس ها و افراد تگ شده شما را ببینند .
  • در اینستاگرام اگر شما توسط اشخاص دیگری تگ شوید در نوتیفیکیشن های خود می توانید مطلع شوید .
  • فرض کنید دوستان تان شما را در عکسهایی تگ کرده اند که شما مورد پسندتان نیست و دوست ندارید در پروفایل اینستاگرام تان باشد . برای پنهان کردن عکس های تگ شده که علاقه ای به آنها ندارید از قسمت پروفایل تان عکسی که در آن تگ شده اید را انتخاب کنید . بعد اکانت خودتان را لمس کنید و گزینه Hide From My Profile را بزنید و Done را انتخاب کنید .

 

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

  • در مورد اینکه چه کسانی میتوانند شما را تگ کنند باید بگوییم همه افراد یا به عبارت دیگر همه کاربرانی که در اینستاگرام حضور دارند به جز آنهایی که شما بلاکشان کرده اید می توانند شما را تگ کنند.

منشن کردن در اینستاگرام

قابلیت دیگر اینستاگرام که برای خیلی از کاربران جذابیت زیادی دارد امکان منشن کردن افراد و دوستان دیگر است . منشن کردن یعنی چی؟ مثلا فرض کنید شما یک عکس یا یک متن زیبایی در صفحه ی شخصی می بینید و دوست دارید یکی از دوستان تان هم این متن یا عکس را ببینید . با قابلیت کاربردی منشن کردن در اینستاگرام می توانید در قسمت کامنت های پست مدنظرتان بروید . نماد @ را در ابتدای کامنت خود بگذارید . ( علامت @ به صورت کلی در اینستاگرام نوعی نقش لینک دهنده به اکانت های دیگر دارد ) .بعد نام کاربری دوستی که می خواهید این پست را به او نشان دهید بنویسید و بعد هم متنی که دوست دارید با آن دوستتان را به دیدن این پست دعوت کنید .

آموزش منشن کردنِ افراد و تگ کردن در اینستاگرام

 

 

3ocial