اینستاگرام

با ۱۰ ویژگی جدید اینستاگرام، به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید

اینستاگرام، سرویس به اشتراک‌گذاری تصاویر که این روزها طرفداران بی شماری دارد، ده ویژگی جدید برای ویرایش تصاویر به اپلیکیشن‌های تحت iOS و Android اضافه کرده است که ویرایش تصاویر و تبدیل آن به یک قطعه عکس به یاد ماندنی را بیش از پیش تسهیل کرده و لذت‌بخش می‌نماید. با اینستامکس همراه باشید تا نگاهی به این تغییرات داشته باشیم.

علاوه بر تنظیمات جدیدی که شامل تغییرات در کنتراست، روشنایی و اشباع رنگ‌های تصاویر است، فیلترهای مورد استفاده در این اپلیکیشن نیز با بهبودهایی همراه شده است. کاربران هم‌اکنون می‌توانند با یک اسلایدر، شدت تغییرات اعمال شده توسط فیلتر را روی تصویر خود اندازه‌گیری نمایند.

اینستاگرام برای اولین بار در ماه مارس (حدود سه ماه قبل) اسلاید مربوط به کم و زیاد‌کردن شدت افکت مربوطه را در ابزار Lux ارائه کرد که با استفاده از آن کاربران می‌توانستند نقاط تاریک روی تصاویر خود را روشن‌تر نمایند. این اسلاید هم‌اکنون در شماری دیگر از افکت‌های موجود در دسترس است که امکان تغییر شدت افکت‌ها را در تصاویر برای کاربران ممکن ساخته است.

Instagram

پیتر دِنگ، یکی از مدیران اینستاگرام در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

بسیاری از ما در اینستاگرام، علاقمندان به عکاسی هستیم که با این سرویس نیز آشنایی داریم؛ اما هدف ما از بین‌بردن فاصله میان افراد عادی و علاقمندان به عکاسی است که تصاویر زیبا و با کیفیتی را خلق می‌کنند. اینستاگرام در پی ایجاد ابزار‌هایی است که قبلاً وجود نداشته‌اند و کاربران معمولی از دسترسی راحت برای استفاده از آن‌ها در تصاویر خود بی‌بهره بوده‌اند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط دِنگ، این کمپانی ابزار‌های جدید را در طول شش ماه توسعه داده است. برای مثال می‌توان به ابزاری با نام Vignette اشاره کرد که برای اعمال تغییرات در روشنایی گوشه‌های تصویر به کار برده می‌شود. متخصصان اینستگرام برای توسعه‌ی این قابلیت به مطالعه‌ی دوربین‌های فیلم‌برداری پرداخته و نحوه‌ی عبور نور از لنزهای مختلف را زیر ذره‌بین برده‌اند.

لیست تغییرات اعمال شده در نسخه‌ی جدید شامل تغییر روشنایی، کنتراست، دمای رنگ‌ها، اشباع رنگ‌ها، سایه‌ها، درخشندگی و شارپ‌بودن می‌شود که در کنار فیلترهای اضافه شده قرار گرفته‌اند.

تصاویر زیبای اینستاگرام باعث می شود تا افزایش فالوور اینستاگرام شما سرعت بیشتری به خود بگیرد و افراد بیشتری را می توانید به اکانت اینستاگرام تان جذب کنید.