اینستاگرام

تاثیر INFLUENCER ها در اینستاگرام

بدون شک شبکه های اجتماعی برای بازاریاب ها یه ابزار خیلی موثر اند.کاربرها نه تنها برای محتوایی که در صفحشون میبینن میتونن فیلتر بزارن بلکه میتونن محتوای خودشونو هم بسازن. به ویژه مشتریان وفادار حتما شرکت های مورد علاقشونو فالو میکنن، اما شرکت های کوچکتر باید چیکار کنن؟ اینجاست که influencer ها وارد میشن ، influencerها سلبریتی شبکه های اجتماعی اند، همونایی که فالویینگ های بسیاری دارن یا کسایی که کمپین های خاصی رو راه میندازن.

تاثیر INFLUENCER ها در اینستاگرام

Influencerهای خاص ستاره های تلویزیون ،  YouTubeو بلاگ نویسان هستن. اخیرا افراد مشهور زیادی هم به این لیست اضافه شدن. کایلی جنر، سارا هیالند و ونسا هودنز از چایی های کاهش وزن در اینستاگرام و اسنپ چتشون تبلیغ کردن.

کسانی که پیشنهادهای زیادی بهشون  میشه تا محصولی رو تبلیغ کنن بهتره که بر اساس کمپانی طبقه بندی کنن و محصولی رو تبلیغ کنن که دستمزدشونو کامل پرداخت میکنه و معمولا تبلیغشون اینجوریه که عکسی از محصول در کنار خودشون رو به اشتراک میزارن و کد محصول رو واسه فروش میزارن.

بعضی از توافقها هم به این صورته که اول محصولو تبلیغ میکنن و بر اساس فروش هایی که از طریق کد انجام شده دستمزدشون رو پرداخت میکنن.

تاثیر INFLUENCER ها در اینستاگرام

اما این روش چطور کار میکنه؟

معمولا یک شرکت بر اساس تعداد فالوورها و محتوای صفحه ی یک Influencer ، اونو انتخاب میکنه.

بعضی از شرکتها سعی میکنن از طریق دایرکت با اونها تماس بگیرن، اما این نشان می ده که اونا با روند مارکتینگ آشنا نیستن. ارسال ایمیل معمولا بهترین راهه، چونکه قراردادی از تبلیغ محصول در رسانه ی اجتماعی تنظیم میکنه و همچنین مدرکی کتبی برای  Influencer هاست. معمولا قرارداد ساده ای به نظر میرسه و بیشتر وقتا هم همینطوره اما استثنا هم وجود داره یکی از Influencer ها در این باره میگفت یکبار که قرار بود از هر فروشی که از کد تخفیفی اون استفاده میشد درصدی بگیره اما دستمزدشو ندادن. Influencer  دیگه ای گفت که قرار بوده که برای هر پنج پست ارسالی دستمزدی بگیره اما هیچ دستمزدی بهش ندادن. بنابراین تهیه کردن سند و مدرک کتبی درباره ی هرچیزی خیلی مهمه.

شاید براتون خنده دار باشه که چطور ممکنه که مردم محصولی رو فقط به خاطره اینکه افراد مشهور یا وبلاگ نویسان اونو تبلیغ میکنن بخرن. باید بدونین که مردم به Influencer ها اعتماد دارن واسه همین به محصول تبلیغی هم اعتماد میکنن. در واقع ارسال عکس با یک لوگو، تبلیغ برای اون شرکته و همه ی ما وقتی روی اون کلیک کردیم به دام این تبلیغات افتادیم و به تبلیغاتشون کمک کردیم.