اینستاگرام

چگونه این مشکل را برطرف کنیم: “Unfortunately, Instagram has stopped” ؟

 جدیدا کاربران اندروید اینستاگرام با مشکل پردازش عکس ها مواجه می شوند. در ابتدا، همه چیز به طور معمول است و هیچ نشانه ای از مشکل وجود ندارد ،کاربر تصویر مورد نظر رو انتخاب می کنه، اونو به اندازه مورد نیاز برش میدهد و بر روی سرور بارگذاری میکنه. بعد، حالت پردازش رو باز می کنه و فیلتر دلخواه را انتخاب می کنه، اما صفحه نمایش پیام زیر را نمایش می دهد: «Unfortunately, Instagram has stopped». کاربر می تونه فقط «OK» را کلیک کند و بعد به مرحله اولیه انتخاب عکس ها برمیگرده، در حالی که همه چیز دوباره در یک حلقه تکرار می شه.

چگونه این مشکل را برطرف کنیم: “Unfortunately, Instagram has stopped’’ ؟

روش اول: نصب مجدد ورژن قبلی اینستاگرام

در نتیجه ارتباط با سرویس پشتیبانی فنی اینستاگرام مشخص شد که این شرکت از مشکل مطلع است و به زودی بروزرسانی جدید رو منتشر خواهد کرد و تنها یک گزینه برای خلاص شدن از این مشکل وجود داره ، نیاز به بازگشت به نسخه قبلی برنامه. این کار رو میتوانید بصورت زیر انجام دهید:

 1. اپ اینستاگرام ورژن اندروید رو پاک کنید.
 2. به Google Play برید و به روز رسانی خودکار رو غیر فعال کنید. (“Google Play” -> “Settings” -> “Auto-update applications” -> select “Never”)
 3. و اینستاگرام رو از این لینک دانلود کنید: (com.instagram.android.ver.6.9.1.build.4961472.apk) (ورژن قدیمی) و بر روی گوشی خود نصب کنید. از این لینک تمام ورژن های اینستاگرام رو میتونید دانلود کنید.

 

روش دوم: اطلاعات و cache اینستاگرام خود رو پاک کنید.

اگه همون مسئله «Unfortunately, Instagram has stopped» دوباره رخ داد، پس شما باید cache و اطلاعات برنامه اینستاگرام را پاک کنید:

 1. به تنظیمات گوشی بروید. > application manager > all app tab
 2. اینستاگرام رو پیدا و انتخاب کنید.
 3. clear data/Clear cache رو انتخاب کنید بعد Force stop رو بزنید.

روش سوم

این خطا همچنین می تونه بر روی دستگاه های اندروید(x.4.0 (Ice Cream Sandwich  بدون در نظر گرفتن نسخه اینستاگرام رخ بده. برای حل اون، شما باید گزینه ” Speed up your GPU” رو در پارامترهای توسعه غیرفعال کنید. بدین منظور:

 1. به تنظیمات گوشی بروید.
 2. بر روی گزینه about کلیک کنید.
 3. بر روی گزینه software information کلیک کنید و بعد هفت بار بر روی build number کلیک کنید.
 4. بعد از هفتمین کلیک سیستم این پیغام را به شما می دهد: you are a developer. و بعد از اون یک گزینه به اسم ‘’for developers’’ بین aboutو print بوجود می آید.
 5. وارد گزینه شوید و “Speed up your GPU»رو پیدا کنید و تیکش رو بردارید.

6. گوشیتون رو ریبوت کنید و بعد وارد اینستاگرام بشید و پروسه رو تکرار کنید.